20.11.2013

На Львівщині упродовж року встановлено понад 180 кримінальних правопорушень з ознаками корупції

     Правоохоронні органи Львівської області активно протидіють проявам корупції. Зокрема, у 2013 році правоохоронцями розпочато 65 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення.
     Зазначимо, що наразі вже закінчено досудове розслідування із скеруванням обвинувальних актів до суду в 57 кримінальних провадженнях стосовно 76 осіб. При цьому, органами прокуратури завершено досудове розслідування у 20 кримінальних провадженнях. Ще у 38 завершено розслідування слідчими ГУ МВС України у Львівській області, у яких прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво.
     Загалом у закінчених кримінальних провадженнях встановлено 181 кримінальне правопорушення з ознаками корупції.
      При цьому, активно застосовується інститут укладення угод.
      Так, у 29 провадженнях укладено 32 угоди про визнання винуватості, 26 (стосовно 29 осіб) з яких затверджені судами з постановленням обвинувальних вироків, решта ще перебувають на розгляді в суді.
      З числа закінчених кримінальних проваджень, 37 - про одержання неправомірної вигоди (хабарів), 4 - про комерційний підкуп службової особи юридичної особи приватного права, 10 - про зловживання владою або службовим становищем, 4 – про зловживання впливом та 2 – про заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.
   Серед осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних корупційних правопорушень, 2 працівники митної служби України, 11 працівників органів внутрішніх справ, 15 – посадових осіб органів державної влади, 13 працівників системи охорони здоров’я, 7 - службових осіб юридичних осіб приватного права, 12 - посадових осіб місцевого самоврядування, 6 посадовців системи освіти, 2 працівників державної виконавчої служби, 1 – державної міграційної служби, 1 працівника суду, 2 службових осіб державної податкової інспекції, 2 службових осіб системи виконання покарань.
     Водночас, відсторонено від посад 34 особи, яким оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень з ознаками корупції, ще 23 особи звільнено з посад до підозри.
 
 
 
                                       Прес-служба прокуратури Львівської області
 

кількість переглядів: 2018