Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
17.11.2022

Громаді Львова повернуто земельну ділянку в історичній частині міста

Верховний Суд підтримав позицію прокурорів Львівської обласної прокуратури та повернув земельну ділянку у центрі Львова у комунальну власність.

Суд встановив, що всупереч вимог законодавства, Львівська міська рада затвердила технічну документацію з землеустрою та передала в оренду двом приватним підприємствам земельну ділянку площею 0,1 га на проспекті Свободи у Львові строком на 10 років.

Спірна ділянка була сформована і зареєстрована у Державному земельному кадастрі  (як об’єкт комунальної власності Львівської міської ради) з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.

Однак ця ділянка відповідно до чинного законодавства належить до земель історико-культурного призначення, оскільки знаходиться в межах історичного ареалу Львова, а також на ній розміщена пам’ятка архітектури місцевого значення.

Окрім цього, зазначена будівля і відповідна земельна ділянка розташована у буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Верховний Суд підтвердив обґрунтованість рішення суду першої інстанції за позовом Галицької окружної прокуратури міста Львова про повернення територіальній громаді Львова земельної ділянки.

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 558