Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.07.2023

Прокуратура через суд повернула державі 92 га природно-заповідних земель ландшафтного заказника

Львівський окружний адміністративний суд підтримав принципову позицію Спеціалізованої екологічної прокуратури Львівської обласної прокуратури та зберіг ландшафтний заказник місцевого значення.
 
Своїм рішенням суд відмовив авто-гаражним кооперативам у задоволенні позовних вимог про скасування рішення Львівської обласної ради про оголошення заказника місцевого значення.
 
Встановлено, що у 2019 році обласна рада своїм рішенням створила ландшафтний заказник. Мова йде про унікальний об’єкт природно-заповідного фонду із найбільшими покладами торфу у межах Львівської області площею 92 га.
 
Однак, у 2020 році Рясне-Руська сільська рада прийняла незаконне рішення, яким передала у приватну власність вищевказаним кооперативам п’ять земельних ділянок, які знаходяться на території об’єкту природно-заповідного фонду площею понад 15 га.
 
Відповідно, землю на території заказника гаражні кооперативи, отримали після створення самого заказника.
 
Прокуратура звернулася до суду через незаконну приватизацію земель й частину ділянок вже повернули у комунальну власність.
 
Проте кооперативи вирішили оскаржити створення самого заказника в суді.
 
З метою захисту інтересів держави прокуратура вступила у справу.
 
Суд розглянув справу і відмовив заявникам у задоволенні позову. За результатами прийнятого рішення заказник не буде забудований приватними гаражами і буде збережений у затверджених межах.
 
 
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 609