Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.08.2023

Прокурори Пустомитівщини через суд вимагають сплати майже 2,5 млн грн пайового внеску

Господарським судом Львівської області відкрито провадження за позовом керівника Пустомитівської окружної прокуратури до суб’єкта господарювання про стягнення майже 2,5 млн грн пайового внеску.
 
Встановлено, що у 2021 році один із забудовників в місті Пустомити здав в експлуатацію два житлові будинки. Однак, всупереч законодавству не перерахував кошти на створення та розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту до місцевого бюджету.
 
Відповідно до норм Закону замовники будівництва зобов’язані добросовісно сплатити до місцевого бюджету кошти, а не свідомо затягувати процес здачі об`єкта будівництва з метою уникнення сплати пайової участі.
 
При цьому, будівництво даних об’єктів нерухомості розпочато до скасування норми щодо обов’язкової сплати замовником будівництва коштів пайової участі.
 
Внаслідок чого орган місцевого самоврядування позбавлений можливості використати ці кошти на будівництво об’єктів інфраструктури та соціальної сфери, зокрема закладів освіти, дошкільних навчальних закладів, парків і дитячих майданчиків на території Пустомитівської територіальної громади.
 
З метою захисту інтересів громади прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення з товариства цієї суми.
 
Наразі судовий розгляд триває.
 
 
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 206