Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.02.2024

Незаконне заволодіння землями НААН – підозрюються колишній голова сільради та інженер-землевпорядник

За процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури приватному інженеру-землевпоряднику та колишньому голові однієї із сільрад Львівщини повідомлено про підозру за фактами зловживання службовим становищем ( ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст.364 КК України). Також останньому інкримінують легалізацію майна одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України).

За даними слідства, підозрювані реалізували незаконну схему заволодіння землями державної власності, які перебувають у постійному користуванні Національної академії аграрних наук. Ділянки розташовані поруч із запроектованою частиною дороги Львова, проєкт будівництва якої реалізовується як частина транснаціонального коридору GoHighway, що має з’єднати українські чорноморські порти з польськими на Балтійському морі.

Для цього чоловік, перебуваючи на посаді голови сільради, своїм рішенням неправомірно збільшив межі одного з сіл Львівщини без погодження Президії НААН. В свою чергу, інженер-землевпорядник розробив відповідний проект землеустрою щодо змін цих меж. Землі з державної власності перейшли у комунальну.

Таким чином було вилучено з користування 4 га землі з присвоєнням кадастрових номерів та в подальшому передано у приватну власність фізичних осіб. Зокрема, одну із ділянок оформлено на дружину підозрюваного, який наразі є депутатом однієї з місцевих районних рад.

Внаслідок таких дій державі завдано збитків на майже 6 млн грн.

Слідчі дії тривають.

Досудове розслідування здійснюється детективами Територіального управління БЕБ у Львівській області за оперативного супроводу УСР у Львівській області Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 624