Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.06.2024

Незаконна реєстрація права власності на квартири – повідомлено про підозру держреєстратору

За процесуального керівництва прокурорів Пустомитівської окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із територіальних громад. Їй інкриміновано несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї та зловживання своїми повноваженнями (ч. 1 ст. 362, ч. 1 ст. 365-2 КК України).
 
За даними слідства, у період з грудня 2021 року по лютий 2022 року державний реєстратор незаконно зареєструвала права власності на 11 квартир в с. Солонка за фізичними особами без належних для цього правових підстав.
 
За неправомірну вигоду підозрювана внесла несанкціоновані зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Зокрема, без отримання відомостей з Єдиної електронної системи у сфері будівництва про прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомого майна, технічної інвентаризації та присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, а також відсутності договору про поділ майна або рішення суду.
 
Внаслідок таких дій реєстратора бюджету територіальної громади завдано більше 200 тис. грн збитків у вигляді не сплати внесків пайової участі будівництва об’єктів нерухомого майна.
 
Досудове розслідування здійснювали слідчі відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області за оперативного супроводу Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 68