Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.06.2024

Привласнив більш як 1 млн грн під час робіт на породному відвалі вугільної компанії – судитимуть підрядника

За процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора колективного підприємства. Йому інкриміновано легалізацію майна,  одержаного злочинним шляхом,  службове підроблення офіційних документів та заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовим становищем (ч. 1 ст. 209, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачений заволодів бюджетними коштами під час виконання робіт з першочергових невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації на об’єкті.

Мова йде про роботи, згідно договору підряду на породному відвалі однієї із вугільних компаній на території Сокальського району.

Чоловік, знаючи про наявність пільг з оподаткування, склав та видав акт приймання виконаних будівельних робіт, довідку про їх вартість та додаткову угоду до договору з неправдивими відомостями. Зокрема, зазначив про необхідність сплати замовником понад 6 млн грн, в тому числі податок на додану вартість в розмірі більше 1 млн грн. Однак від сплати останнього суб’єкт господарювання був звільнений.

Таким чином, підрядник незаконно заволодів вищевказаними коштами.

В подальшому обвинувачений провів фінансові операції з цими грошима та перевів їх на інші рахунки підприємства та контрагентів. А згодом зняв готівкою через банківські термінали, частину з якої затратив на покупку валютних цінностей. Цим самим фігурант легалізував кошти, одержані злочинним шляхом.

Досудове розслідування здійснювали детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури
кількість переглядів: 138