Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
05.06.2024

Львів – одне із міст, де реалізується пілотний проєкт «Прокурор Громади»

За ініціативи Офісу Генерального прокурора на базі Галицької окружної прокуратури міста Львова запрацював інноваційний пілотний проєкт «Прокурор Громади». Представниками від останньої стали заступниця керівника окружної прокуратури Зоряна Никеруй, а також прокурори Анастасія Плюсква, Богдан Максимців та Кирило Мішкуров.

Загалом у проєкті беруть участь Галицька окружна прокуратура міста Львова, Бучанська окружна прокуратура Київської області, Болградська окружна прокуратура Одеської області та прокуратура АР Крим та міста Севастополь.

Проєкт має на меті забезпечити ефективну взаємодію між правоохоронними органами та місцевою громадою для вирішення правових питань та протидії правопорушенням.

Концепція проєкту спрямована на практичне втілення принципу, що в центрі роботи прокурорів та правоохоронців – інтереси людини та її безпека.

Зокрема, для цього окремі прокурори в регіонах стали «прокурорами громад». Їх визначили серед діючих працівників прокуратури. З метою ефективної реалізації проєту та для них регулярно проводяться додаткові навчання.

Серед основних завдань прокурора громади:

- аналіз причин злочинності, вдосконалення шляхів протидії злочинам;

- запровадження людиноцентричного підходу в роботі;

- збір інформації про потреби і запити громади;

- розробка комплексних механізмів для посилення безпеки громади спільно з місцевою владою, поліцією та іншими зацікавленими органами чи організаціями;

- взаємодія з громадськими організаціями та медіа;

- змістовніше інформування про результати роботи.

Завдяки такій співпраці сформовані адаптивні безпекові стратегії, які враховуватимуть особливості регіону та окремої громади.

Такий підхід дозволить посилити безпеку в громадах і, як наслідок, підвищить якість життя її мешканців. Це допоможе не лише долати наслідки злочинності, а й викорінювати її причини.

 

Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури
кількість переглядів: 130