25.02.2013

До складу організованої злочинної групи входили міліціонери, які боролися з незаконним обігом наркотиків

       Відділом розслідування корупційних кримінальних правопорушень прокуратури Львівської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні про обвинувачення працівників одного з районних підрозділів міліції по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.
       Останнім інкимінується скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 28, ч.3 ст. 364, ч. 3 ст. 307, ч.3 ст. 28, ч.2 ст. 366, ч.3 ст. 28, ч.2 ст.15, ч.3 ст. 368 КК України.
       Встановлено, що у 2012 році начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків одного з районних відділів ГУ МВС України у Львівській області, організував злочинну групу, в складі старшого оперуповноваженого та оперуповноваженого цього ж підрозділу міліції.
       Її учасники, з особистих корисливих мотивів, мали єдиний намір на вчинення злочинів, діяли згідно розробленого організатором групи плану, з яким були обізнані, та з чітким розподілом функцій кожного. Відтак, під час здійснення своєї протиправної діяльності, члени ОЗГ, з метою одержання хабарів та штучного створення показників своєї роботи, збували наркотики та психотропні речовини наркозалежним особам. Після цього їх затримували та вимагали хабарі за не притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо останні відмовлялись, міліціонери створювали штучні докази їх вини у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів. Крім цього, члени організованої групи, для того щоб притягувати осіб до кримінальної відповідальності, фальсифікувували матеріали проведення оперативних закупівель наркотичних засобів, хоча фактично їх не проводили. 
        Вказані правоохоронці, які згідно службових обов’язків повинні були здійснювати боротьбу з незаконним обігом наркотиків, з червня по серпень 2012 року вчинили замах на одержання хабарів загальною сумою понад 29 тисяч гривень та збули певну кількість наркотичної сировини.
        Усім членам організованої злочинної групи судом обрано запобіжний захід – взяття під варту.
        На даний час, у вказаному кримінальному провадженні прокуратурою Львівської області затверджено обвинувальний акт, який скеровано до суду.
        Членам організованого злочинного угрупування загрожує покарання від 5 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 725