Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
06.05.2015

Прокуратура Львівської області вимагає скасувати незаконну приватизацію газопроводу

Прокуратурою Львівської області пред’явлено до господарського суду м. Києва позов до Фонду державного майна України про визнання нечинною документацію щодо приватизації частини газопроводу високого тиску ГРС “Винннки” - ВО “Іскра”.
Підставою для цього стали результати моніторингу судових рішень, постановлених судами апеляційної інстанції, які стосуються майнових спорів по Львівській області.
Як наслідок, прокуратурою області на початку 2015 року виявлено факт незаконної приватизації частини трубопроводу газотранспортної системи України.
Йдеться про передачу в 2003 році у власність ВАТ "Іскра" частини газової труби високого тиску ГРС “Винники” - ВО “Іскра”.
З огляду на це, прокуратурою детально вивчено законність приватизації майна державного підприємства “Львівський електроламповий завод ВО “Іскра”, в результаті чого встановлено факт протиправного включення у статутний фонд ВАТ «Іскра» майже 9 км. зазначеного газопроводу.
У зв’язку з цим, прокуратурою Львівської області заявлено позов про визнання незаконною приватизацію цього об’єкта та закріплення права власності на нього за державою.
Довідково: Газопровід ГРС “Винники” – ВО “Іскра” збудовано в 1979 році державним, на той час, підприємством Львівський електроламповий завод ВО “Іскра” за кошти державного бюджету та прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією 15.12.1979.
Згідно чинного законодавства України, не допускається приватизація трубопровідного транспорту та об’єктів інженерної інфраструктури міст – мережі, споруди, обладнання, які пов’язані з виробництвом і постачанням споживачам води, газу, тепла, відведенням і очищенням сті­чних вод
Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1828