Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.09.2016

Сума збитків, спричинених незаконними діями службових осіб «ЛМКП «Львівводоканал» становить майже 242 млн грн. Розпочато досудове розслідування.

За наслідками вивчення прокуратурою Львівської області матеріалів проведених Державною екологічною інспекцією у Львівській області перевірок діяльності ЛМКП «Львівводоканал» та КП «Стрийводоканал» встановлено, що службовими особами вказаних комунальних підприємств порушено встановлені правила охорони надр, створено небезпеку для довкілля та завдано значних збитків державі.
Зокрема з’ясовано, що службові особи ЛМКП «Львівводоканал» упродовж 4 останніх років за відсутності дозволу на спеціальне водокористування, а також із перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, здійснили скид з очисних споруд м. Львова понад 65 млн м³ каналізаційних стоків у р. Полтва, яка є притокою транскордонної р. Західний Буг. Такими діями створили небезпеку для здоров'я людей та довкілля, у тому числі на території сусідньої держави Польща та завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн грн.
Крім того, встановлено, що службові особи ЛМКП «Львівводоканал» незаконно здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 76 млн. м³ із 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій сягає близько 236 млн грн.
Аналогічні порушення виявлені в діяльності КП «Стрийводоканал», службові особи якого здійснили скид близько 8 млн. м³ забруднюючих речовин з очисних споруд м.Стрия у р.Стрий, яка є притокою транскордонної р.Дністер, спричинивши цим збитків майже на 3,4 млн грн. Також останні без відповідних дозволів здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 1,6 млн. м³ із Братківського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн грн.
За вказаними фактами 16 вересня прокуратурою Львівської області розпочаті кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.240 ( порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки) та ч.2 ст.242 (порушення правил охорони вод, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
На даний час прокуратурою області також вирішується питання щодо вжиття заходів представницького характеру, спрямованих на відшкодування комунальними підприємствами завданих державі збитків.
 
Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1594