Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
14.08.2020

Інформація про стан законності у Львівській області за період І півріччя 2020 року

І Н Ф О Р М А Ц І Я
про результати діяльності органів
Прокуратури Львівської  області
(в порядку ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»)
Реалізовуючи надані статтею 131-1 Конституції України та Законом України «Про прокуратуру» повноваження, органи прокуратури області упродовж першого півріччя 2020 року спрямовували свою діяльність на забезпечення реального захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
Особлива увага зверталась на питання зміцнення законності та правопорядку, недопущення правопорушень проти основ національної безпеки, посилення протидії корупції, забезпечення принципу невідворотності покарання тощо.
З метою забезпечення законності в регіоні проведено координаційну нараду за участю керівників правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, на якій обговорено стан протидії злочинності на території Львівщини з виробленням комплексу скоординованих заходів, спрямованих на усунення негативних тенденцій.
Про суттєві порушення законів, актуальні питання додержання законності та правопорядку в регіоні прокуратурою області систематично інформуються Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада.
Поряд з тим, прокурори постійно беруть участь у засіданнях та сесіях відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування.
 
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів
органами Національної поліції при провадженні досудового розслідування
 
За процесуального керівництва органів прокуратури органами Національної поліції у Львівській області проводилось досудове розслідування у 73 938 кримінальних провадженнях.
До суду з обвинувальними актами скеровано 3 170 кримінальних проваджень.
З угодами до суду скеровано 512 кримінальних проваджень, 243 з яких – з угодами про примирення, та 269 – про визнання винуватості (8,5%).
У закінчених кримінальних провадженнях добровільно відшкодовано понад 10 млн грн, пред’явлено позови на суму 16 млн 831 тис грн.
Упродовж поточного року до суду правоохоронними органами скеровано 38 обвинувальних актів у сфері лісокористування (сума встановлених збитків –                     6,6 млн грн).
 
 
 
 
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності
 
Здійснюючи нагляд за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, уповноваженими прокурорами перевірено 2469 оперативно-розшукових справ, в порядку п. 4 ч. 3 ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» надано 467 письмових вказівок, внесено 30 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 35 службових осіб підрозділів                 ГУ НП у Львівській області, скасовано 33 незаконні постанови про заведення та закриття оперативно-розшукових справ.
 
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами
слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області
 
Упродовж І півріччя 2020 року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області проводилось досудове розслідування у 104 кримінальних провадженнях, до суду для розгляду по суті скеровано 21 кримінальне провадження, в тому числі 7 – за ст. ст. 212, 212-1 КК України. У закінчених кримінальних провадженнях до бюджету відшкодовано 17,9 млн грн.
Випадків порушення конституційних прав громадян не допущено, зокрема виправдувальні вироки не виносилися, кримінальні провадження, у яких оголошувалася підозра, не закривались.
 
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів
органами Служби безпеки області
 
У провадженні слідчих СВ УСБУ у Львівській області перебувало 161 кримінальне провадження. Із вказаної кількості 20 кримінальних проваджень за процесуального керівництва прокуратури області скеровано до суду з обвинувальними актами та 1 - з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.
Протягом 6 місяців 2020 року до суду скеровано 6 обвинувальних актів за                 ст. 305 КК України. За ст. 201 КК України скеровано 2 обвинувальні акти.
При здійсненні нагляду за додержанням Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» оперативним підрозділам УСБУ у Львівській області та Західного регіонального управління Держприкордонслужби України внесено 2 документи реагування.
 
 
 
 
Стан прокурорського нагляду за додержанням законів органами,
які ведуть боротьбу з організованою злочинністю
 
До суду скеровано 12 обвинувальних актів щодо 75 членів організованих угруповань, з яких 2 кримінальні провадження щодо правопорушень, вчинених у сфері грального бізнесу, одне з яких у складі злочинної організації щодо 11 осіб, які забезпечували функціонування 2 підпільних гральних закладів на території Львівської області, 2 кримінальні провадження у фінансово-кредитній системі, одне з яких з корупційними зв’язками у банківській сфері із встановленими збитками понад 1,5 млн грн, 1 кримінальне провадження у сфері торгівлі людьми, 2 кримінальні провадження у сфері вчинення злочинів проти власності, 4 кримінальні провадження у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, одне з яких у складі злочинної організації, та 1 кримінальне провадження щодо незаконної порубки лісу службовими особами державного підприємства лісової галузі. 
У закінчених кримінальних провадженнях добровільно відшкодовано             778 тис грн, накладено арешт на майно на суму 2,5 млн грн, пред’явлено позови на суму 3,3 млн грн.
У поточному році судами області вже постановлено 7 кінцевих рішень у кримінальних провадженнях щодо членів злочинних формувань.
 
Діяльність у сфері запобігання та протидії корупції
 
Також прокурорами забезпечено участь у розгляді 837 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Із розглянутих судами протоколів у 654 - осіб визнано винними із застосуванням покарання у виді штрафу на загальну суму майже 700 тис грн.
Упродовж 6 місяців поточного року органами прокуратури Львівщини забезпечено участь у розгляді судами 369 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією. Із розглянутих судами протоколів у 265 - осіб визнано винними із застосуванням покарання у виді штрафу на загальну суму майже 186 тис грн.
Прокурорами внесено 30 подань, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадовців.
 
Міжнародне співробітництво та удосконалення взаємодії
з правоохоронними органами іноземних держав
 
Прокуратурою області забезпечено виконання 124 запитів компетентних органів інших держав, 41 з яких – про перейняття кримінального переслідування.
Відповідна робота проведена і з питань видачі (екстрадиції) громадян, які вчинили злочини та переховувалися від слідства та суду в Україні і за її межами.
Так, упродовж поточного періоду забезпечено організацію фактичної передачі 2 осіб з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності за запитами іноземних держав.
У рамках міжнародного співробітництва проведено 4 організаційно-протокольних заходи із представниками іноземних організацій.
 
Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління ДБР, що поширює свою діяльність на Львівську область
 
За процесуального керівництва прокуратури області слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові, до суду направлено 25 обвинувальних актів відносно 28 осіб.
З числа скерованих до суду обвинувальних актів – 13 щодо протидії корупційним кримінальним правопорушенням стосовно 16 осіб, з яких 5 службових осіб митної служби, 4 працівники нацполіції, 2 – податкової служби, а також по одному працівнику податкової міліції, ДАБІ та Держпродспоживслужби.
З метою забезпечення відшкодування заподіяних збитків під час досудового розслідування на майно підозрюваних накладено арешт на суму                 9,6 млн грн, та пред’явлено позовів на загальну суму 7,6 млн грн.
 
Стан законності у сфері кримінального судочинства
 
Упродовж 6 місяців 2020 року судами області за участю прокурорів розглянуто 2932 кримінальних провадження та справ у першій та апеляційних інстанціях, ухвалено вироки у 1523 кримінальних провадженнях.
Забезпечено належне реагування на незаконні судові рішення у кримінальних провадженнях та справах.
Загалом прокурорами подано 148 апеляційних скарг у зв’язку з допущеними у ході розгляду кримінальних проваджень істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону та неправильним застосуванням закону про кримінальну відповідальність.
Завдяки принциповій та правильній правовій позиції прокурорів на даний час апеляційним судом скасовано та змінено незаконні рішення місцевих судів стосовно 123 осіб, у тому числі з одночасним ухваленням 23 нових вироків. При цьому, прокурори домоглися скасування 6 незаконних виправдувальних вироків та призначення у таких кримінальних провадженнях нового розгляду у судах першої інстанції.
В касаційному порядку прокурорами оскаржено 16 неправосудних судових рішень у кримінальних провадженнях стосовно 18 осіб.
 
Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян
 
Вжиті органами прокуратури області організаційно-практичні заходи сприяли забезпеченню дотримання конституційних прав громадян в установах попереднього ув’язнення, виконання покарань,  а також при застосуванні заходів примусового характеру.
Так, за втручання прокурорів поновлено права 2 незаконно поміщених у дисциплінарні ізолятори установ виконання покарань в’язнів.
Загалом упродовж цього року прокурорами за результатами проведення регулярних перевірок з питань додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших заходів примусового характеру внесено 157 документів прокурорського реагування на виявлені порушення, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 77 службових осіб органів національної поліції, державної кримінально-виконавчої, міграційної та прикордонної служб; стосовно 14 осіб скасовано постанови про застосування заходів стягнення.
 
Представницька діяльність
 
Органами прокуратури області впродовж шести місяців 2020 року до судів заявлено позовів в інтересах держави із майновими вимогами на суму                                   406,61 млн  грн, задоволено 43 позови на 14,61 млн грн, добровільно відшкодовано відповідачами в ході судового розгляду 81,95 млн грн, розпочато            46 кримінальних проваджень в порядку представницької діяльності в інтересах держави.
Органами прокуратури області  забезпечено участь з постановленням судами рішень у 86 справах.
Прокуратура області принципово реагувала на незаконні судові рішення. Внесено 15 апеляційних скарг на незаконні судові рішення, задоволено 8. Подано 4 касаційні скарги, задоволено 8 касаційних скарг (з урахування касаційних скарг минулих років).
Забезпечено реальне виконання судових рішень у справах за позовами прокурорів на суму понад 182,4 млн грн, при сумі за рішеннями, що підлягають виконанню, – 211,5 млн грн, повернуто в державну і комунальну власність та попереджено протиправне вибуття земель площею 60 га, внесено 83 скарги на рішення, дії, бездіяльність органів державної виконавчої служби, які задоволено.
 
Стан законності у сфері захисту прав і свобод дітей
 
За процесуального керівництва органів прокуратури області до суду скеровано 70 обвинувальних актів стосовно неповнолітніх, в тому числі 5 – з угодою про примирення та 5 – з угодою про визнання винуватості. Також, до суду скеровано 11 клопотань про застосування до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру.
У 42 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх судами області постановлено вироки. Задоволено 4 клопотання про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру.
Також, органами прокуратури області подано 5 апеляційних скарг на незаконні вироки судів першої інстанції.
Також, внесено 4 вказівки та 1 апеляційну скаргу на рішення суду у сфері нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення, за наслідками розгляду яких 4 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, змінено рішення суду, яким застосовано до неповнолітнього неправомірні заходи впливу.
Судом задоволено 6 позовів на загальну суму 79 тис грн, в ході судового розгляду відповідачами добровільно виконано позовів на суму 647 тис грн.
На примусове виконання передано рішення судів на суму 957 тис грн.
 
Стан розгляду звернень
 
До органів прокуратури області надійшло понад 5,5 тисяч звернень, з яких                2 376 вирішено по суті.
1 813 звернень скеровано за належністю до інших відомств.
З вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування –               1,7 тисяч, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 45, з питань представництва інтересів держави в суді – 32, з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 7.
У 34 випадках прийнято рішення про задоволення вимог заявників.
Прокурорами на особистому прийомі прийнято майже 1 тисячу громадян. Кожного шостого громадянина прийнято особисто керівниками прокуратур.
Відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» розглянуто 79 інформаційних запитів, 18 – скеровано за належністю іншим розпорядникам інформації.
 
Стан інформування суспільства про діяльність органів прокуратури
 
Реалізовуючи принцип гласності, вжито низку заходів, спрямованих на систематичне, оперативне та об’єктивне висвітлення своєї діяльності у засобах масової інформації.
Так, підготовлено понад 3300 інформаційних повідомлень з усіх напрямів прокурорської діяльності для висвітлення їх у регіональних й центральних засобах масової інформації.
Окрім того, органами прокуратури області в органи влади та місцевого самоврядування скеровано 34 інформації про стан законності.

кількість переглядів: 570