Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.10.2023

Інформація про результати діяльності органів Львівської обласної прокуратури за 9 місяців 2023 року

ІНФОРМАЦІЯ
про результати діяльності органів Львівської обласної прокуратури
(в порядку ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»)
 
На виконання положень Законів України «Про прокуратуру» та «Про правовий режим воєнного стану» інформую про результати діяльності органів Львівської обласної прокуратури, шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.
Так, упродовж 9 місяців 2023 року органами обласної прокуратури реалізовано комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на ефективне виконання передбачених законом функцій та завдань, вирішення проблемних для регіону питань.
Основні зусилля правоохоронних органів регіону також зосереджено на забезпеченні фіксації злочинів, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України, ефективності організації їх досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про такі кримінальні правопорушення.
Серед незмінних пріоритетів – протидія злочинам проти національної безпеки та боротьба з корупцією, вжиття дієвих заходів щодо вирішення проблемних питань задля досягнення реальних результатів, притягнення до кримінальної відповідальності усіх винних у вчиненні воєнних злочинів та злочинів проти людяності, виконання завдань кримінального провадження.
 
З метою консолідації та поєднання зусиль, підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів у сфері протидії злочинності та корупції, у тому числі в умовах воєнного стану, проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних відомств регіону.
Внаслідок реалізації координаційних заходів у поточному році позитивною є динаміка до зменшення кількості облікованих кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України, безпеки руху та експлуатації транспорту.
В результаті належної роботи правоохоронних органів у регіоні забезпечено розкриття усіх умисних вбивств, вчинених упродовж 9 місяців                  2023 року.
Однак, у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України, значно збільшилася кількість зареєстрованих злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Зросла кількість зареєстрованих особливо тяжких злочинів, а також кримінальних правопорушень проти волі, честі та гідності особи. Основною причиною росту вказаних категорій кримінальних правопорушень є переміщення на територію області значної кількості осіб із зон активних бойових дій.
Публічності в умовах правового режиму воєнного стану набувають факти незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України. Упродовж 9 місяців 2023 року розпочато 88 кримінальних проваджень за такими фактами. За наслідками проведеного розслідування до суду скеровано 34 обвинувальні акти, з яких 2 кримінальні провадження стосовно 6 осіб, що діяли в складі організованих груп.
У 13 кримінальних провадженнях даної категорії, де особам повідомлено про підозру, триває досудове розслідування. Серед них – 1 кримінальне провадження стосовно 3 осіб, які діяли в складі організованої групи.
Зважаючи на прикордонне розташування регіону, прокурорами приділялася увага фактам незаконного підроблення та використання документів, що надають право на безперешкодний перетин державного кордону військовозобов’язаним громадянам. За результатами досудового розслідування до суду скеровано 376 обвинувальних актів.
Також зусилля правоохоронних органів були спрямовані на протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним із ухиленням від призову на військову службу. Упродовж 9 місяців 2023 року скеровано до суду 109 обвинувальних актів про вчинення кримінальних правопорушень вказаної категорії.
 
За процесуального керівництва прокурорів обласної прокуратури регіональним органом безпеки розслідувалось 733 кримінальні провадження.
Активізовано роботу з питань виявлення та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із військовою агресією рф проти України, в тому числі злочинів проти основ національної безпеки. За наслідками розслідування до суду скеровано 52 кримінальні провадження за фактами державної зради,                      5 кримінальних проваджень – про колабораційну діяльність. Також значно зросла ефективність досудового розслідування злочинів про участь в терористичних організаціях – упродовж 9 місяців до суду скеровано 48 обвинувальних актів про злочини вказаної категорії.
 
Правоохоронними органами регіону забезпечується цілеспрямована робота щодо передачі на потреби Збройних Сил України та інших військових формувань майна і грошових коштів, вилучених під час досудового розслідування кримінальних проваджень.
Так, упродовж 9 місяців 2023 року забезпечено перерахування коштів, у тому числі застави, в сумі близько 2,7 млн грн, передано понад 785 тис. пачок тютюнових виробів та 77 тис. електронних сигарет, загальною вартістю більше 66 млн грн, які були визнані речовими доказами у кримінальних провадженнях.
Більше того, на потреби Херсонської та Миколаївської ОВА передано лікарські засоби та предмети особистої гігієни, а також значну кількість одягу, у тому числі дитячого, які вилучені в ході досудового розслідування кримінальних проваджень.
 
В полі зору органів правопорядку також були інші пріоритетні напрями діяльності. Зокрема, до суду скеровано 93 обвинувальні акти про кримінальні правопорушення у бюджетній сфері, 46 –у земельній та 236 – про вчинення кримінальних корупційних правопорушень.
 
Загалом упродовж 9 місяців 2023 року прокурорами здійснювалось процесуальне керівництво у понад 77 тис. кримінальних провадженнях, які розслідувались слідчими та дізнавачами територіальних органів поліції, з яких закінчено 16 тис., до суду скеровано понад 5 тис. обвинувальних актів.
У закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитки на суму майже 410 млн грн, відшкодовано понад 55 млн грн, пред’явлено позови на 142 млн грн, накладено арешт на майно на суму 521 млн грн.
Активізовано протидію злочинам, вчиненим організованими групами і злочинними організаціями. За результатами вжитих організаційно-практичних заходів підрозділами поліції в області скеровано до суду 23 обвинувальні акти щодо 91 члена організованих угруповань.
 
Забезпечено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розслідуваних Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Львові. Зокрема, скеровано до суду для розгляду по суті 46 обвинувальних актів, з яких 11 щодо службових осіб митних органів, 14 – щодо працівників органів Національної поліції, 5 – щодо працівників лісової охорони, 6 – ДСНС, 5 – податкової служби, 2 – міграційної служби, 1 – виконавчої служби, 1 – Держгеокадастру.
 
У вказаних кримінальних провадженнях установлено збитки на суму                         18,3 млн грн, добровільно відшкодовано 462 тис. грн, а також з метою забезпечення відшкодування завданих збитків на майно підозрюваних накладено арешт на суму понад 15,8 млн грн та заявлено позови на суму 4,4 млн грн.
 
За процесуального керівництва прокурорів обласної прокуратури детективами ТУ БЕБ у Львівській області зі скеруванням до суду закінчено досудове розслідування у 21 кримінальному провадженні, з яких 12 – у сфері незаконного обігу підакцизних товарів, в тому числі 3 – за фактом вчинення злочинів  у складі організованих угруповань, а також 4 – про ухилення від сплати податків.
В закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитки в розмірі 21,5 млн грн, з яких відшкодовано понад 17 млн грн.
З метою забезпечення відшкодування завданої шкоди накладено арешт на рухоме та нерухоме майно обвинувачених на суму майже 100 млн грн, пред’явлено позови на суму 4,3 млн грн, які перебувають на розгляді.
 
Судами області за участю прокурорів розглянуто 5 572 кримінальні провадження та справи у першій та апеляційній інстанціях, ухвалено вироки у 2 514 кримінальних провадженнях.
Забезпечено належне реагування на незаконні судові рішення у кримінальних провадженнях та справах – подано 216 апеляційних скарг у зв’язку з допущеними у ході розгляду кримінальних проваджень істотними порушеннями вимог кримінального процесуального законодавства та неправильним застосуванням закону про кримінальну відповідальність.
Завдяки принциповій позиції прокурорів апеляційним судом скасовано та змінено незаконні рішення місцевих судів стосовно 175 осіб, у тому числі з одночасним ухваленням 67 нових вироків, а також скасовано 9 судових рішень, ухвалених з реабілітуючих підстав, стосовно 9 осіб.
 
Вжито низку організаційно-практичних заходів для здійснення ефективного нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах виконання покарань, попереднього ув’язнення, інших місцях несвободи та забезпечено принципове реагування на виявлені порушення прав останніх.
Так, за втручання прокурорів поновлено права 53 в’язнів, з яких                                   8 – звільнено з приміщень, призначених для відбування дисциплінарних стягнень, установ виконання покарань, розпочато 7 кримінальних проваджень у вказаній сфері.
Загалом прокурорами за результатами проведення регулярних перевірок з питань додержання законодавства у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено 272 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 184 службові особи піднаглядних органів та установ.
 
У сфері захисту прав і свобод дітей до суду скеровано 31 обвинувальний акт стосовно неповнолітніх та 6 клопотань про застосування до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру. Також за наслідками досудового розслідування до суду скеровано 98 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, де потерпілими були неповнолітні та 17 – про правопорушення, вчинені у сфері охорони дитинства.
 
Впродовж 9 місяців 2023 року органами обласної прокуратури вживалися заходи представницького характеру з метою захисту інтересів держави в суді.
Так, подано до суду позовних заяв на суму 18,6 млрд грн. Судами задоволено 166 позовів на суму 3,2 млрд грн. За позовами прокурора повернуто та попереджено незаконне вибуття 4 тис. 184 га земель з державної чи комунальної власності. Забезпечено реальне виконання судових рішень на загальну суму 7,4 млрд грн.
Заходами прокурорського реагування досягнуто позитивних результатів у сфері земельних правовідносин. До суду подано 143 позовні заяви на загальну суму 17,5 млрд грн, повернуто до державної та комунальної власності 4184 га земель. Судами задоволено 79 позовів на суму 3 млрд грн. Забезпечено реальне виконання судових рішень на суму 7,4 млрд грн.
З питань державної та комунальної власності упродовж 9 місяців 2023 року подано до суду 63 позовні заяви на загальну суму 889,5 млн грн. Судами задоволено 43 позови на суму 155,6 млн грн. Забезпечено реальне виконання судових рішень на загальну суму 482 млн грн.
У бюджетній сфері подано до суду позовів на суму 315 млн грн. Судами задоволено 44 позови на суму 34 млн грн та забезпечено реальне виконання судових рішень на суму 6 млн грн.
 
Одним з пріоритетних напрямів є вжиття координаційних та наглядових заходів щодо протидії та забезпечення ефективного досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері екології і незаконного використання природних ресурсів, а також судового захисту інтересів держави у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Упродовж 9 місяців 2023 року правоохоронними органами розпочато 272 кримінальні провадження проти довкілля.
За результатами досудового розслідування до суду скеровано 112 обвинувальних актів. У закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитків на суму 26 млн 440 тис. грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано 11 млн 236 тис. грн, заявлено позовів на 14 млн 743 тис. грн, накладено арешт на майно на суму 38 млн 102 тис. грн.
У 2023 році судами у даній сфері відкрито 30 проваджень за позовами прокурорів на загальну суму 528 млн 714 тис. грн. Судовими рішеннями підтверджено позовні вимоги за 23 позовами на суму 5 млн 998 тис. грн.
Прокурорами вжито заходів до повного чи часткового виконання судових рішень на суму 3 млн 571 тис. грн.
 
Прокурорами обласної прокуратури забезпечено участь у розгляді судами 45 справ за результатами складених уповноваженими особами Національної поліції України та Національного агентства з питань запобігання корупції протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами судових розглядів до відповідальності із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 169 тис. грн за вчинені правопорушення притягнуто винних осіб.
 
Обласною прокуратурою опрацьовано 79 запитів про міжнародне співробітництво у кримінальних провадженнях. До іноземних компетентних установ скеровано 11 запитів правоохоронних органів області про міжнародну правову допомогу.
На даний час у провадженні органів досудового розслідування області перебувають 39 кримінальних проваджень, що надійшли від компетентних органів іноземних держав в порядку перейняття кримінального переслідування.
 
Органами обласної прокуратури розглянуто 5,3 тис. звернень, з яких понад 2,5 тис. вирішено по суті.
Відповідно до положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» розглянуто 167 інформаційних запитів.
 
Реалізовуючи принцип гласності, працівники органів обласної прокуратури активно інформували громадськість про результати своєї діяльності, які реально вплинули на стан законності та правопорядку в регіоні.
Так, підготовлено 668 інформаційних повідомлень з усіх напрямів прокурорської діяльності для висвітлення їх у регіональних й центральних засобах масової інформації.
 
Органами обласної прокуратури в умовах воєнного стану вживаються заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення законності в області, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту інтересів держави.

кількість переглядів: 82