13.04.2018

Прокуратура вживає заходи для скасування незаконних судових рішень

Упродовж 2017 року органами прокуратури Львівщини в порядку моніторингу судових рішень оскаржено до апеляційної інстанції 22 судових рішення, 13 з яких на даний час скасовано.

Зокрема, цьогоріч у березні апеляційним судом Львівської області скасовано 2 рішення Дрогобицького міськрайонного суду, якими задоволено позови громадян та безпідставно визнано право власності на самочинно збудоване нерухоме майно загальною площею 642 кв м.

До прикладу, судом першої інстанції, приймаючи рішення про визнання за співпозивачами права спільної власності на реконструйоване житлове приміщення, не було залучено до участі у справі власника землі – Меденицьку селищну раду та Департамент ДАБІ у Львівській області (для надання висновку щодо відповідності будівельним вимогам та нормам здійснення реконструкції).

Відтак, забудова земельної ділянки була здійснена з порушенням її цільового призначення.

Апеляційний суд погодився з доводами прокурора про те, що судом першої інстанції, всупереч вимогам ст.376 Цивільного кодексу України, визнано за позивачем право власності на самочинно збудоване нерухоме майно за відсутності будь-яких доказів набуття прав на земельну ділянку на законних підставах та прийняття об’єкта до експлуатації.

 

 

Прес-служба прокуратури Львівської області

 

 

кількість переглядів: 377