28.12.2018

Десятеро нападників на табір ромів у Львові постануть перед судом

За процесуального керівництва прокуратури області завершено досудове розслідування за фактом нападу на тимчасове поселення осіб ромської національності, розташованому між Львовом та с.Сокільники на Пустомитівщині.

Внаслідок нападу, який трапився 23 червня цього року, одна особа загинула, одна отримала тяжкі тілесні ушкодження, а ще двом, серед яких малолітня дитина, завдано легкі тілесні ушкодження.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до скоєння вбивства причетні двоє неповнолітніх та повнолітній, який і втягнув підлітків у злочинну діяльність.

Також з’ясувалось, що одним із цих підлітків особі ромської національності і нанесено ножем тяжкі тілесні ушкодження.

Так, повнолітнього учасника звинувачено у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених п.7, п.12 ч.2 ст.115 (умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині з хуліганських мотивів, за попередньою змовою групою осіб), ч.4 ст.296 (хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням предметів, заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень), ч.1 ст.304 КК України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність), одного із неповнолітніх – у вчиненні злочинів, передбачених п.7, п.12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння), ч.4 ст.296 КК України, а іншого – за п.7, п.12 ч.2 ст.115, ч.4 ст.296 КК України.

Ще 7 особам інкримінують ч.4 ст.296 КК України.

Зазначимо, що повнолітній зловмисник та один неповнолітній з грудня минулого року дотепер утримуються під вартою, усім іншим судом обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та особистого зобов’язання.

На даний час обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду по суті.

Крім цього, нагадаємо, що у жовтні цього року прокуратурою області скеровано до суду обвинувальний акт за ч.4 ст.296 КК України стосовно 4 неповнолітніх учасників нападу на табір осіб ромської національності, судовий розгляд якого триває.

 

Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1101