18.08.2015

Діяльність робочої групи щодо протидії контрабанді та корупційним правопорушенням на державному кордоні дала свої результати

Зазначимо, що головною метою створеної робочої групи, до якої увійшли співробітники прокуратури, військової прокуратури Західного регіону України, УСБУ, ГУ МВСУ, ГУ ДФС у Львівській області, Західного регіонального управління Держприкордонслужби України є запобігання та протидія контрабанді, порушенням митних правил та боротьба з корупцією на державному кордоні.
Відтак з липня поточного року завдяки діяльності вказаної групи досягнуто певних результатів.
Зокрема, Львівською митницею ДФС посилено роботу щодо протидії митним правопорушенням, у результаті чого упродовж липня 2015 року розпочато понад 250 справ про порушення митних правил на суму 6,85 млн. грн., з яких із вилученими предметами 132 справи на суму 2,76 млн. грн.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість складених протоколів про порушення митних правил збільшилась на 13%. Крім того, попереджено 9 випадків незаконного переміщення дорогоцінного каміння (бурштину), якого вилучено більше як 25 кг.
За результатами активізації роботи, направленої на недопущення незаконного переміщення комп’ютерної та побутової техніки, у липні поточного року затримано 54 одиниці товарів даної категорії на суму понад 330 тис. грн., складено 7 протоколів про порушення митних правил за фактами незаконного переміщення зброї, а саме 4 кожух-затворів, 5 пневматичних гвинтівок та 35 складових частин до вогнепальної зброї.
Загалом судами за наслідками розгляду справ про порушення митних правил прийнято рішення про конфіскацію предметів на суму понад 11 млн. грн. водночас накладено штрафів на загальну суму близько 850 тис.грн.
Варто зазначити, що за результатами діяльності міжвідомчої координаційної групи, на сьогоднішній день, вже порушено низку кримінальних проваджень.
Так, слідчим управлінням ГУ ДФС у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження за ч. 2 ст. 212 КК України за фактом умисного ухилення від сплати обов’язкових платежів групою осіб, при переміщенні в період 13-17 липня через митний пост «Смільниця» Львівської митниці ДФС товарі на суму близько 137,3 тис. євро. Встановлено, що із товарів, які переміщувались у транспортних засобах, до державного бюджету України не сплачено орієнтовно 1 млн. грн. митних платежів та податків.
Внаслідок проведеного комплексу заходів щодо протидії контрабанді наркотичних речовин та прекурсорів виявлено факт незаконного переміщення через митний кордон України 1050 штук таблеток «SUBUTEX» (медичний препарат психотропної дії), які переміщувались з приховуванням від митного контролю в коробках з під вівсяних пластівців. У кримінальному провадженні, зареєстрованому за цим фактом, прокуратурою області вже затверджено обвинувальний акт.
Оперативними підрозділами СБУ викрито міжнародну організацію, яка через своїх представників розповсюджувала наркотичні засоби та психотропні речовини на території Одеської, Харківської Київської та Львівської областей.
Завдяки скоординованим діям працівників вказаної групи, припинено канал ввезення на митну територію держави нерозмитнених автотранспортних засобів, які експлуатувались в Україні на підставі фальсифікованих документів. На даний час у кримінальному провадженні, порушеному за вказаним фактом, триває розслідування.
Працівниками Мостиського прикордонного загону спільно з співробітниками в ОВС УБНОН ГУ МВС України у Львівській області при перетині державного кордону з України в Республіку Польща через митний пост «Шегині» Львівської митниці Міндоходів у транспортних засобах виявлено необроблений камінь бурштину, загальною масою понад 145 кг. За цим фактом порушено кримінальне провадження, у якому триває досудове розслідування.
Також виявлено факти переміщення через митний кордон тютюнових виробів (860 пачок цигарок) з приховуванням від митного контролю у спеціально виготовлених сховищах.
Крім цього, працівниками УПЗСЕ ГУМВС України у Львівській області проводяться заходи із захисту споживчого ринку від продукції сумнівного походження, за результатами яких припинено постачання на територію держави контрафактних м’ясопродуктів та товарів побутової хімії.
Зокрема, в Жовківському районі Львівської області затримано автомобіль, який був завантажений 600 кг. копченостями імпортного виробництва на суму 60 тис. грн. та понад 1,5 тони товарами побутової хімії іноземного виробництва. У Яворівському районі затримано 2 вантажних автомобіля з м’ясопродуктами іноземного виробництва загальною масою 8 тонн вартістю майже 600 тис грн.., які перевозились без документів про їх походження та сертифікатів відповідності. За вказаними фактами також зареєстровано кримінальні провадження за ч. 1 ст. 325 КК України.
У свою чергу, за наслідками вжитих заходів щодо протидії корупційним правопорушенням в діяльності працівників митниці, припинено систему вимагання та отримання неправомірних вигод у процесі перетину кордону з боку державного інспектора митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС.
Зокрема, 14 липня поточного року затримано працівника митниці - державного інспектора при одержанні незаконної винагороди в розмірі 3000 грн. за безмитний пропуск товарів на територію України. Крім того, 15 серпня затримано інспектора митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС при одержанні неправомірної вигоди в сумі 4,4 тис.грн. за не створення штучних перешкод у здійсненні митного контролю та митного оформлення. Цього ж дня йому оголошено підозру за ч.3 ст.368 КК України.
Загалом упродовж поточного року зареєстровано 6 кримінальних проваджень стосовно працівників митниці, підозрюваних у корупції. З них 3 провадження уже скеровані до суду.
Робота на вказаному напрями продовжується.
Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1140