29.06.2016

У прокуратурі Львівщини повідомили про долю дівчинки, яку мама продала іноземцю

На Львівщині дівчинці, яку у серпні минулого року ще немовлятком намагався незаконно вивезти за кордон громадянин Німеччини, суд надав статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Дитина перебуває в одному із будинків дитини у Львові.
 
Про це 29 червня інформує прес-служба прокуратури Львівської області.
 
За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), досудове розслідування у якому завершено, а обвинувальний акт перебуває на розгляді в суді.
 
Тоді було встановлено, що незаконному вивезенню дитини за кордон сприяла її біологічна матір, яка через мережу Інтернет погодилась передати дитину за винагороду громадянину Німеччини. У зв’язку із цим, вона повідомила органу державної реєстрації актів цивільного стану неправдиві відомості про себе, а іноземця вказала батьком дитини. При цьому, достовірно знаючи, що це не відповідає дійсності, останній визнав батьківство. Дитина на даний час перебуває у одному із будинків дитини у м. Львові та їй надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
 
Водночас, прокуратурою Львівської області з метою відновлення порушеного права дитини на ім’я, а також права знати своїх батьків та реєстрації достовірних відомостей про народження, що визначено ст.7 Конвенції про права дитини, ст.7 Закону України «Про охорону дитинства», ст.133 Сімейного кодексу України та інших норм законодавства в інтересах малолітньої дитини подано до суду заяву про встановлення факту родинних відносин.
 
За наслідками судового розгляду вказану заяву прокуратури задоволено в повному обсязі, а районний орган реєстрації актів цивільного стану зобов’язано внести відповідні зміни в актовий запис про народження цієї дівчинки та видати дитині нове свідоцтво про народження.
Інформаційне агентство «ZIK»
 

кількість переглядів: 963