19.07.2016

На Львівщині судитимуть злочинне угруповання, яке обікрало 26 церков

На Львівщині судитимуть злочинне угруповання, яке займалось крадіжками культурних та історичних цінностей з приміщень релігійних установ. Слідство довело, що зловмисники в період з жовтня 2015 по лютий 2016 року вчинили 26 крадіжок з церков.
 
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.
 
Як зазначається, четверо учасників організованої злочинної групи ретельно готувалися до злочинів, шукали віддалені церкви у сільській місцевості. Вламувалися у культові споруди за допомогою засобів та знарядь, якими відчиняли вікна та двері. З церков вони крали гроші, церковні атрибути, побутову техніку, а отримані гроші витрачали на власні потреби.
 
Організатор групи підшуковував такі церкви в Інтернеті, проводив розвідку місця скоєння злочину, виписував їх координати та місце розташування на листки, які після крадіжок спалював, або інколи занотовував на своєму мобільному телефоні. Після цього телефонував до виконавців, давав вказівки щодо місця зустрічі, розплановував дії співучасників перед скоєнням кожного нового злочину, сам також брав участь у крадіжках. Викрадені гроші та цінності зберігав у себе, після чого розподіляв їх серед учасників організованої групи.
 
Зловмисників вдалось викрити та затримати. На даний час організатор та двоє учасників організованої групи, серед яких один неповнолітній, перебувають під вартою. Четвертий сплатив заставу, визначену судом.
 
Обвинувальні акти стосовно них скерували до суду. Підозрюваним загрожує позбавлення волі до 12 років із конфіскацією майна.
Інформаційне агентство «ZIK»
19.07.2016
 

кількість переглядів: 1100