Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
06.09.2016

На Львівщині викрили масштабну схему експорту лісу

На Львівщині правоохоронці викрили факти незаконного експорту лісопродукції. Афера була організована посадовцем Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, який до свого «бізнесу» залучив ще двох спільників.
 
Про це 6 вересня інформує прес-служба прокуратури Львівської області.
 
За результатами проведення спецоперації прокуратури Львівської області разом із Управлінням захисту економіки Львівщини задокументовано масштабну схему незаконного вирубування лісу із його подальшим експортом за кордон у країни ЄС.
 
 
 
Встановлено, що зловмисники створювали фіктивні підприємства та використовували підроблені первинні документи про походження лісоматеріалів, і таким чином отримали понад 200 сертифікатів із реальними підписами і оригінальними печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, що дозволяло безперешкодно вивозити лісопродукцію за кордон.
 
 
 
Вони легалізували понад 12 тис. куб м незаконно зрізаного і викраденого лісу різних порід (еквівалент 200 вагонів деревини) загальною вартістю 30 млн грн. У подальшому деревину експортували до країн Євросоюзу, зокрема в Польщу, Нідерланди, Італію, Чехію, Латвію.
 
 
 
Крім того, для заниження митної вартості викраденого та експортованого лісу, зловмисники уклали зовнішньоекономічні контракти з п’яти офшорними компаніями, які зареєстровані в Панамі, Британських Віргінських островах і Республіці Беліз. Валюта надходила на банківські рахунки фіктивних фірм та, за сприяння банківських працівників, переводилася в готівку і розподілялася між змовниками.
 
 
 
Разом з тим, в ході проведених обшуків вилучено біля 2 тис. м куб підготовленого до експорту лісу дерев породи дуб із електронними бірками державних лісгоспів. В єдиній електронній базі обліку деревини за цими ж номерами значаться дерева інших, менш цінних порід (сосна, вільха).
 
 
 
Також у взаємодії з фахівцями Державної фіскальної служби доведено, що підприємствами, залученими до злочинної схеми, до державного бюджету не сплачено податків на загальну суму близько 10 млн грн. Досудове розслідування у цьому провадженні триває.
 
 
 
Ще одну резонансну аферу у сфері лісової галузі викрито прокуратурою Львівської області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області. Зокрема, виявлено факт ухилення посадовими особами державного підприємства «Стрийське лісове господарство» від сплати податків, а саме заниження сплати податку на прибуток в розмірі майже 10 млн грн. Упродовж 2015 року – І кварталу 2016 року службовці проводили безтоварні фінансові операції, а саме перераховували кошти за нібито отримані послуги від фізичних осіб – підприємців за проведення комплексу лісозаготівельних та лісокультурних робіт.
 
 
 
В офісних приміщеннях цього підприємства та за місцем проживання його службових осіб проведено обшуки, вилучено оргтехніку, і так звану «чорну» бухгалтерію.
 
 
 
На цей час проводяться першочергові слідчі дії для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.
 
 
 
Розслідування у всіх зазначених кримінальних провадженнях перебуває на контролі прокуратури Львівської області.
IA "ZIK"
http://zik.ua/news/2016/09/06/na_lvivshchyni_vykryly_masshtabnu_shemu_eksportu_lisu_837892
 

кількість переглядів: 1641