24.07.2017

Фіктивного підприємця притягнуто до кримінальної відповідальності

За процесуального керівництва прокуратури Львівської області слідчими слідчого управління Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області викрито особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона).

Зазначимо, що останній у 2015 році став засновником, керівником та бухгалтером юридичної особи, без мети здійснення реальної господарської діяльності та упродовж 2015-2016 років вчиняв протиправні дії з відображення у податковій звітності безтоварних операцій про реалізацію автомобільних шин для реально діючих підприємств.

Зазначені дії обвинуваченого, надавали можливість переводити безготівкові кошти в готівкові для таких підприємств реального сектору економіки.

Відтак, судом першої інстанції підтримано позицію прокурора, вказану особу визнано винною та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 2 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 34 тис грн.

Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1841