06.12.2017

Прокуратура усуває наслідки корупційних правопорушень на Львівщині

Відповідно до вимог ч.2 ст.35 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), ця особа не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Незважаючи на це, органами місцевого самоврядування систематично допускаються подібні порушення, що згідно ст.67 цього ж закону є підставою для скасування таких рішень у судовому порядку.

За результатами виявлених з початку року фактів порушень вимог у цій сфері, органами прокуратури подано до судів 62 позовні заяви, з яких 16 – в порядку адміністративного судочинства, 2 – господарського та 44 – цивільного.

Загальна сума відшкодованого – понад 4 300 тис грн.

На даний час, зокрема, судами уже задоволено 28 позовів.

Також, виконано 34 судових рішення за позовами прокурорів (у тому числі поданих до суду у 2016 році) щодо усунення негативних наслідків корупційних діянь. Мова йде про скасування рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих в умовах конфлікту інтересів, рішень про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, свідоцтв про право власності на земельні ділянки, внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та повернення земельних ділянок територіальним громадам.

За наслідками виконання вказаних рішень попереджено незаконне надання та повернуто земельних ділянок площею понад 19 га.

Органи прокуратури і надалі застосовуватимуть представницькі повноваження в порядку господарського, цивільного та адміністративного судочинства для усунення корупційних, чи пов’зязаних корупцією правопорушень.

Робота у вказаному напрямку триває.

 

Прес-служба прокуратури Львівської області

кількість переглядів: 1652