28.09.2018

На Стрийщині прокуратура повернула державі 7 га землі вартістю майже 7,5 млн грн

Так, рішенням Стрийського міськрайонного суду Львівської області задоволено два позови органів прокуратури області у інтересах держави до Стрийської державної адміністрації та низки громадян.

Зокрема, визнано незаконними і скасовано розпорядження райдержадміністрації, якими фізичним особам передано у приватну власність земельні ділянки (із земель запасу на території Долішненської сільської ради) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та особистого селянського господарства.

Також визнано недійсними державні акти на право приватної власності на землю і державну реєстрацію права власності на ці ділянки.

Суд погодився із позовними вимогами прокурора про те, що під час передачі громадянам у приватну власність спірних земельних ділянок не було враховано вимоги ст.ст. 20, 21 Земельного кодексу України щодо порядку встановлення і зміни цільового призначення земель.

Відтак, оскільки судові рішення набрали законної сили, прокуратурою вжито заходи до їх реального виконання та, як наслідок, цьогоріч у вересні до «Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» внесено записи про скасування державних актів на право приватної власності на три земельні ділянки.

 

Прес-служба прокуратури Львівської області

 

кількість переглядів: 1778