16.09.2019

Прокуратура інформує щодо розслідувань резонансних справ, які трапились на Львівщині

1. Щодо Грибовицького сміттєзвалища

Внаслідок виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства України у сфері поводження з відходами на полігоні твердих побутових відходів біля с.Великі Грибовичі, прокуратурою області, відповідно до наданих законодавством представницьких повноважень, у липні 2016 року подано до Львівського окружного адміністративного суду адміністративний позов про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання до вчинення дій.

Постановами Львівського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 та Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.01.2017 у справі №813/2702/16 позовну заяву першого заступника прокурора Львівської області до виконавчого комітету Львівської міської ради, міського голови м.Львова про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання до вчинення дій, пов’язаних із незабезпеченням закриття Львівського міського полігону ТПВ, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення твердих побутових відходів м.Львова, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу, задоволено повністю.

Державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Львівській області 30.05.2017 прийнято рішення про закінчення виконавчих проваджень у зв᾽язку із виконанням вимог виконавчих документів у повному обсязі.

Крім цього, за процесуального керівництва прокуратури Львівської області скеровано для розгляду по суті у Жовківський районний суд Львівської області обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно трьох посадовців ЛКП «Збиранка», а саме: колишнього директора, його заступника та начальника полігону, за ознаками вчинення ними кримінальних правопорушень, передбачених ст.236, ч.2 ст.367 КК України (порушення правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке спричинило загибель людей, а також службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки).

На даний час судовий розгляд триває, наступне судове засідання призначено на 26.09.2019.

Довідково: Загалом з часу скерування обвинувального акту до суду проведено 23 судових засідання та допитано 33 свідки.

Також, завершено досудове розслідування стосовно начальника Управління житлового господарства Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської за ч.2 ст.367 КК України, який обвинувачується в тому, що будучи відповідальним за роботу ЛКП «Збиранка» та уповноваженим на здійснення контролю за діяльністю цього підприємства, не вживав належних заходів щодо забезпечення перешарування та відповідного ущільнення наскладованих на полігоні відходів, укріплення укосів полігону та забезпечення його інженерної стійкості, що також зумовило можливість зсуву на Грибовицькому полігоні ТПВ.

Обвинувальний акт скеровано для розгляду по суті до Галицького районного суду м. Львова.

На даний час судовий розгляд триває, наступне судове засідання призначено на 08.11.2019.

Довідково: з часу скерування обвинувального акту до суду проведено 23 судових засідання та допитано 24 свідки. У зв’язку із закінченням повноважень головуючого судді у справі замінено склад суду та розпочато розгляд справи спочатку. Після заміни складу суду проведено 3 судових засідання у вказаній справі.

Попри це, слідчими ГУ НП у Львівській області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього директора ТзОВ «АВЕ-Львів» за ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 КК України, за фактом службового підроблення, а саме – складення та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, що надають право на відшкодування за рахунок бюджету розвитку міського бюджету м. Львова, а також особі інкримінують заволодіння коштами міського бюджету. Сума завданих місту збитків становить 4 694 525,91 грн.

29.12.2017 обвинувальний акт скеровано до Шевченківського районного суду м.Львова, де на даний час триває судовий розгляд. Дата наступного судового засідання на даний час не визначена.

 

2. Щодо «Афери століття»

Органами прокуратури області вживались заходи представницького характеру до повернення у комунальну власність майна, яке незаконно вибуло з власності територіальної громади м.Львова внаслідок так званої «Афери століття».

Так, упродовж останніх двох років, з метою захисту інтересів держави, здійснено вступ у 10 справ, зокрема, що стосувались повернення приміщень у м.Львові по вул.Свенціцького, 7 (382,6 кв.м), Стецька, 11 (339,3 кв.м.), Дністерська, 16 (1294, 6 кв.м.), Хмельницького,37 (30,2 кв.м.), Півколо,14 (375 кв.м.), Богуна, 5 (37,7кв.м), Кониського,1 (209 кв.м), Теодора,5 (25,9 кв.м.), Старознесенська, 194 (104,6 кв.м.), Зелена, 202 (238,7 кв. м.).

На сьогодні у 4 справах постановлено остаточні рішення на користь держави. До прикладу, у справі за позовом Макарова О.Є. до Сандул І.Г., Малькової Л.М. про розподіл часток та зустрічним позовом Сандул І.Г., Малькової Л.М. до Макарова О.Є. про виселення та визнання права на приміщення по вул.Кониського,1 площею 209 кв.м.

Окрім цього, органи прокуратури, з метою захисту інтересів держави самостійно ініціювали подання позовних заяв про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Так, у порядку представницької діяльності предʼявлено 8 позовних заяв (у справі «Афера століття») про скасування державної реєстрації права власності та витребування майна – нежитлових приміщень загальною площею 6 118,1 кв.м., зокрема, за адресами: вул.Півколо,14 (4 448,2 кв.м.), вул.Левицького, 22 (38,9 кв.м.), вул. Антоновича,56 ( 237,3 кв.м.), вул. Замкова,9 ( 175,7 кв.м.), вул.Богуна, 8 (55,7 кв.м.), вул.Січових Стрільців,3 ( 157,9 кв.м.), вул.Тесленка,2 ( 1 004,4 кв.м.), вул.Дрогобича,4 (308,2 кв.м.),

На даний час судами розглянуто та задоволено 3 позови про повернення у комунальну власність приміщень площею 1417,4 кв.м. стосовно приміщень: по вул.Ю.Дрогобича, 4, загальною площею 308,2 кв.м., по вул. Тесленка, 2 у м. Львові, загальною площею 1004, 4 м.кв., по вул. Замковій, 9 у м. Львові, загальною площею 175, 7 м.кв.

У провадженні слідчого управління ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.367, ч.2 ст.364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем та службової недбалості посадових осіб Львівської міської ради, що спричинило тяжкі наслідки, а саме – вибуття з комунальної власності нежитлових приміщень у м. Львові.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях триває та перебуває на контролі прокуратури області.

Також, в ході досудового розслідування 10.04.2017 повідомлено про підозру приватному нотаріусу Львівського міського нотаріального округу за ч. 3 ст. 365-2 КК України, яка вчиняла нотаріальні дії щодо об’єктів, які незаконно вибули з комунальної у приватну власність. 09.06.2017 винесено постанову про закриття кримінального провадження щодо підозрюваної за ч.3 ст.365-2 КК України, на підставі п.5 ч.1 ст.284 КПК України, у зв’язку з тим, що підозрювана померла.

Також, в ході досудового розслідування 01.06.2017 повідомлено про підозру мешканцю м. Львова за ч.4 ст.190 КК України, за фактом шахрайства в особливо великих розмірах, а саме – заволодіння двома об’єктами нерухомого майна, які належать до комунальної власності, шляхом незаконної реєстрації права власності на них.

Разом з тим, підозрюваного оголошено в розшук у зв’язку з тим, що місцезнаходження останнього невідоме.

Окрім цього, за результатами досудового розслідування 31.07.2017 та 26.09.2017 до Сихівського районного суду м. Львова скеровано обвинувальні акти за ч.4 ст.358, ч.4 ст.190, ч.1 ст.209 КК України, стосовно двох осіб за фактом заволодіння нежитловими приміщеннями у м. Львові, на загальну суму понад 35 млн грн («Афера століття»).

На даний час судовий розгляд триває, чергове судове засідання призначено на 12.11.2019.

 

3. Щодо відчуження земельної ділянки у с.Рясне-Руська під індустріальний парк

У провадженні СУ ГУ НП у Львівській області перебувало кримінальне провадження від 21.07.2015 за ч.1 ст.366 КК України щодо незаконного відчуження службовими особами Львівської міської ради земельної ділянки площею 23,4913 га, розташованої на території Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області.

Матеріали вказаного кримінального провадження 22.06.2016 прокуратурою області скеровано в Генеральну прокуратуру України. Згодом, підслідність вказаного провадження визначено за Генеральною прокуратурою України, а вже 01.07.2017 провадження скеровано до НАБУ.

 

4. Кримінальні провадження за фактами отримання працівниками Львівської міської ради та підпорядкованих структурних підрозділів неправомірної вигоди

Так, слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради за фактом вимагання та одержання ним неправомірної вигоди.

18.06.2018 обвинувальний акт стосовно фігуранта скеровано до суду для розгляду по суті.

На даний час судовий розгляд триває. Дата наступного судового засідання на даний час не визначена.

Також, слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно директора Львівського комунального підприємства «Культурно-мистецький центр «Супутник» за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди.

30.05.2018 обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті. Дата наступного судового засідання на даний час не визначена.

Завершено досудове розслідування стосовно депутата Львівської обласної ради та завідувача міським центром термічної травми та пластичної хірургії 8-ої міської клінічної лікарні м.Львова за ч.1 ст.184 КК України, який обвинувачується в тому, що працюючи на посаді завідувача, лікаря-комбустіолога міжлікарняного опікового відділення «Центр термічної травми та пластичної хірургії» Комунальної 8-ої міської клінічної лікарні м.Львова, вимагав та одержав грошові кошти за надання медичних послуг.

Ухвалою Сихівського районного суду м. Львова від 18.04.2017 депутата Львівської обласної ради та завідувача міським центром термічної травми та пластичної хірургії 8-ої міської клінічної лікарні м. Львова звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення вищевказаного злочину, у зв’язку з передачею на поруки трудовому колективу Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні м. Львова, а судове провадження закрито.

Також, слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно спеціаліста відділу забезпечення бухгалтерського обліку відділу ДАБК у м. Львові за фактом вимагання та одержання нею неправомірної вигоди.

31.05.2017 обвинувальний акт стосовно правопорушниці скеровано до Сихівського районного суду м. Львова для розгляду по суті.

Відтак, вироком вказаного суду, 17.04.2018, фігурантку засуджено за ч.3 ст.354 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Окрім цього, за процесуального керівництва прокуратури області, слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснювалось досудове розслідування стосовно керівника однієї з міських поліклінік м.Львова за фактом вимагання 500 доларів США неправомірної вигоди за працевлаштування особи на роботу до вказаного медичного закладу.

Посадовця медзакладу затримано після отримання другої частини неправомірної вигоди та повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 КК України.

18.10.2018 обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту з можливістю сплати застави 50 прожиткових мінімумів доходів громадян (88 тис 100 грн), а також відсторонено від займаної посади.

12.02.2019 обвинувальний акт стосовно вказаної особи скеровано до Залізничного районного суду м.Львова. На даний час судовий розгляд триває, наступне засідання призначено на 23.09.2019.

5. Кримінальні провадження за фактом неналежного виконання своїх службових обов’язків посадовцями міськради та комунальних підприємств при освоєнні бюджетних коштів

За процесуального керівництва прокуратури Львівської області СУ ГУ НП завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.2 ст.367 КК України за фактом службової недбалості керівника Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», внаслідок чого заподіяно шкоду територіальній громаді м. Львова на загальну суму 3 281 000 гривень.

12.09.2018 обвинувальний акт стосовно останнього скеровано до Залізничного районного суду м.Львова.

Судовий розгляд триває. Дата наступного судового засідання на даний час не визначена.

Також, на розгляді в Залізничному районному суді м.Львова перебуває кримінальне провадження про обвинувачення за ч.2 ст.367 КК України стосовно цього ж керівника Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго», який вчинив неналежне виконання службових обов’язків, через несумлінне ставлення до них, внаслідок чого спричинено тяжкі наслідки державним інтересам в особі ЛМКП «Львівтеплоенерго» засновником якого Львівська міська рада в сумі 490 тис грн.

Окрім того, за процесуального керівництва прокуратури Львівської області, спільно з працівниками УСБУ у Львівській області 01.04.2019 затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, директора ЛКП «Збиранка», а саме – в одержанні неправомірної вигоди в розмірі 407 тис 200 грн (поєднаної з вимаганням) за нестворення штучних перешкод товариству з обмеженою відповідальністю у договірних відносинах, що випливають із тендерних закупівель, замовником у яких є ЛКП «Збиранка», зокрема, прийнятті товару (вапна гашеного) та його подальшій оплаті незалежно від фактичної поставки.

02.04.2019 директору ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 КК України.

Цього ж дня, Галицьким районним судом м.Львова до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативним визначенням застави в розмірі 405 тис грн та відсторонено від посади.

На даний час досудове розслідування триває.

 

6. Щодо відчуження та приватизації ВАТ «ЛАЗ»

У результаті корпоратизації державного підприємства «Львівський автобусний завод», на підставі наказу Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України №1122а від 08.08.1994 створено ВАТ «Львівський автобусний завод». Подальшу приватизацію вказаного підприємства проводив центральний апарат Фонду державного майна України.

Варто зазначити, що 14.06.2006 стосовно ВАТ «Львівський автобусний завод» порушено провадження у справі №6/95-8/165 про банкрутство за заявою Української державної інноваційної компанії. У розгляд справи вступила прокуратура Львівської області.

Постановою господарського суду Львівської області від 21.02.2012 ВАТ «Пасавтопром», яке є правонаступником ВАТ «Львівський автобусний завод», визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Дана постанова оскаржувалась прокуратурою області у зв’язку із не включенням вимог СДПІ в розмірі 112 млн грн, натомість, включено лише на суму 28 млн грн, однак, залишена без змін судами апеляційної та касаційної інстанції.

Окрім цього, за результатами розгляду звернення народного депутата України від 26.04.2019, СВ Сихівського ВП ГУ НП у Львівській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування за фактом незаконного розпорядження бюджетними коштами керівництвом КП «АТП-1» на користь приватних структур, незаконної реєстрації права власності на будівлю адміністративно–побутового корпусу колишнього Львівського автобусного заводу, що за адресою: м.Львів, вул. Стрийська, 45, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

7. Кримінальне провадження за фактом загоряння 20.02.2014 приміщення, що на вул. Тролейбусній, 16 у м. Львові та загибелі двох працівників БМОП «Беркут»

Другим відділом процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, що поширює свою діяльність на Львівську область прокуратури Львівської області підтримується публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно заступника командира – начальника штабу БМОП «Беркут» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 194, ч. 3 ст. 365 КК України.

Йдеться про факт загоряння 20.02.2014 приміщення БМОП «Беркут», що на вул. Тролейбусній, 16 у м. Львові, внаслідок якого загинули два працівники цього підрозділу.

У вказаному кримінальному провадженні 03.11.2014 складено повідомлення про підозру заступнику командира – начальнику штабу БМОП «Беркут» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.194 (умисне знищення та пошкодження чужого майна, шляхом підпалу, вибуху, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах та спричинило загибель двох людей) та ч.3 ст.365 КК України (перевищення влади та службових повноважень).

Відповідно до вимог ст.297-2 КПК України 26.02.2015 до слідчого судді внесено клопотання про застосування спеціального досудового розслідування, яке 10.03.2015 задоволено.

Обвинувальний акт стосовно фігуранта у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365 КК України, 18.03.2015 скеровано до Франківського районного суду м. Львова для розгляду по суті, який на даний час триває.

Судовий розгляд вказаного обвинувального акту перебуває на стадії дослідження доказів у кримінальному провадженні, а саме: огляд відеозаписів, які є додатками до протоколу огляду.

Судове засідання, призначене на 18.07.2019, відкладено у зв’язку із перебуванням судді у нарадчій кімнаті.

Дата наступного судового засідання на даний час не визначена.

 

Пресслужба прокуратури Львівської області

 

кількість переглядів: 1540