Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
29.11.2022

Перейшли на бік ворога – 19 мешканцям так званих «ЛДНР» повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури, 19 мешканцям тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей України, які воювали проти нашої держави, повідомлено про підозру за фактами державної зради, участі у терористичних організаціях та незаконних збройних формуваннях (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 ККУ).

За даними слідства, підозрювані впродовж 22-23 лютого цього року перейшли на бік ворога в умовах збройного конфлікту. Більшість з них служили в одному військовому підрозділі терористичних організацій на посадах рядового та старшинського складу та перебували під командуванням військовослужбовців – громадян РФ.

Відтак, вказані особи, виконуючи накази російського військового командування, брали участь у веденні бойових дій проти ЗСУ. Зокрема, охороняли блокпости та склади з боєприпасами, виконували завдання з тилового забезпечення.

Вони потрапили у полон під час наступу ЗСУ у Харківській області.

Ніхто з них не вчинив жодних дій, щоб потрапити в полон з власної волі чи добровільно вийти з незаконного збройного формування. Більше того, як з’ясувало слідство, їм надавали відпуски, після завершення яких вони повертались до своїх підрозділів.

Підозрювані утримуюся у таборі для військовополонених.

Досудове розслідування проводять слідчі Управління СБУ у Львівській області.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана  кримінальному покаранню, доки  її вину  не буде  доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

 

 

 

кількість переглядів: 448