Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.03.2023

Незаконний продаж земельної ділянки із водним об’єктом – прокуратура виграла суд

Рішенням суду задоволено позов керівника Львівської обласної прокуратури до Львівської обласної державної адміністрації та суб’єкта господарювання. В ньому прокуратура вимагала визнання недійсним розпорядження, договору купівлі-продажу земельної ділянки і застосування наслідків недійсності правочину.

Встановлено, що у серпні 2019 року голова Львівської ОДА видав розпорядження про продаж елітному відпочинково-оздоровчому комплексу земельної ділянки. Вказана ділянка загальною площею понад 15 га знаходиться в одному із сіл Львівського району.

Однак на вказаній ділянці розташована водойма загальнодержавного значення – став площею 9,2 га. І відповідно до чинного законодавства відчуження такої земельної ділянки є недопустимим.

При цьому, в документації з продажу ділянки став з неї «таємними шляхом» зник, а на його місці з’явився спортивний майданчик для занять водними видами спорту.

Відтак, виявивши порушення закону, прокурори звернулись до суду з відповідним позовом. Суди першої та апеляційної інстанції порушень не побачили і відмовили в задоволенні позову.

Однак, Верховний Суд скасував вказані рішення і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

За результатами нового розгляду Господарським судом міста Києва повністю задоволено позовні вимоги прокурора.

Таким чином, внаслідок майже трирічного розгляду судами усіх інстанцій даної справи, органами прокуратури доведено незаконність відчуження на користь відповідача земельної ділянки.

Після набрання судовим рішенням законної сили органами прокуратури буде вжито заходів для його реального виконання.

Прокурори Київської міської прокуратури забезпечували участь у касації і суді першої інстанції.

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 1372