Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
23.08.2023

Львівські правоохоронці пройшли тренінг із розслідування злочинів, де фігурують криптовалюти

Кількість злочинів, пов’язаних із криптовалютою, зростає як в Україні, так і в усьому світі.

Семінар про роботу з криптовалютами у процесі у процесі досудового розслідування і судового розгляду кримінальних справ, аналіз фінансових транзакцій, ідентифікацію користувачів й конфіскацію віртуальних активів, провела 20 вересня у Львові Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС). У ньому взяли участь представники регіональних правоохоронних відомств (Служби безпеки, прокуратури, Національної поліції, Бюро економічної безпеки (БЕБ), органів юстиції та Львівського державного університету внутрішніх справ.

Відносна анонімність таких віртуальних активів робить їх зручним інструментом зловмисників. Зокрема, як зазначили учасники заходу, такі кошти використовуються Росією для фінансування тероризму й своєї агентури на території України. У цьому контексті вони підкреслили важливість міжнародного співробітництва для документування злочинів, де фігурують криптовалюти.

«Відстеження та пошук активів злочинців, які послуговуються криптовалютами, є надзвичайно складним для правоохоронців. Саме тому КМЄС проводить такі тренінги для підвищення спроможності українських партнерів», – зазначив старший радник КМЄС в Україні з питань OSINT Міхал Вивода.

Провідний інспектор відділу аналізу інформації та управління ризиками Територіального управління БЕБ у Львівській області Богдан Темник розповів учасникам семінару про сучасне програмне забезпечення для розслідування злочинів, пов’язаних ізкриптовалютами. Він наголосив, що поява криптовалюти стала викликом для правоохоронців не лише в Україні, а й в усьому світі.

 

 

 

кількість переглядів: 1115