Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.03.2024

Адвокатесі, яку підозрюють у держзраді, обрано запобіжний захід

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури громадянці України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, адвокатка протягом декількох років у мережі Інтернет поширювала серед населення антиукраїнську пропагандистську інформацію.

Для цього підозрювана, сформувавши стосовно себе імідж адвоката та експерта у «політичних справах», приймала участь у програмах на російських та проросійських медіа. У своїх численних інтерв’ю вона поширювала маніпулятивні матеріали з виключним негативом щодо України.

Зокрема, у сюжетах жінка стверджувала, що Україна перебуває під іноземним управлінням, а Майдан мав на меті розвал країни. Зазначала, що правоохоронці нібито чинять свавілля.

Також жінка вказувала на наявність неонацистів та фашистів при владі в Україні та існування нацистських воєнізованих формувань.

У своїх інтерв’ю неодноразово виявляла зневагу до держави, її нації та мови, особливу увагу звертала на те, що українську мову штучно видумали, а галицький акцент більшість українців взагалі не розуміють. Транслювала переконання, що Україна є «мертвонародженою дитиною, яку видали за живу», «країною 404» та є російською територією.

Все це забезпечувало рф ідеологічною допомогою в проведенні підривної діяльності проти України.

За клопотанням прокурора підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури
 
кількість переглядів: 334