Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
29.03.2024

Бойовиків «днр» та «лнр» засуджено до 15 років позбавлення волі

За публічного обвинувачення Львівської обласної прокуратури визнано винними двох громадян України за фактами державної зради, участі у терористичній організації та діяльності не передбачених законом збройних формувань (ч. 1, 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України).

Їм призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна кожному.

Прокурор в суді довів, що мешканці Донеччини та Луганська у лютому 2022 року добровільно перейшли на бік ворога. Вони вступили до незаконних збройних формувань «народної міліції» терористичних організацій «днр» та «лнр».

Чоловіки пройшли військову підготовку та здобули навички користування зброєю, опанували тактику ведення бою, здійснення штурму, наступу, відступу, та надання першої домедичної допомоги при пораненнях.

Були зараховані до 1-шої окремої мотострілецької Слов’янської бригади в/ч 08801 та 1 відділення 1 взводу 4 роти 2 батальйону 202 стрілецького полку відповідно. Один із засуджених виконував обов’язки фельдшера та стрільця, інший – також стрільця.

Окрім того, чоловіки забезпечували безпеку місць перебування армії рф. Луганчанин допомагав укріплювати позиції, облаштовувати бліндажі, приховувати місця спостереження, а також оглядав транспортні засоби та перевіряв документи цивільних громадян, які в них пересувались на блокпостах.

Фігуранти воювали у населених пунктах Донецької, Луганської та Харківської областей. Їх діяльність припинена у зв’язку із затриманням Силами оборони України.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ у Львівській області.

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 354