Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
04.04.2024

Екологічне забруднення земель у Славську зі збитками майже 2,8 млн грн – справу скеровано до суду

Прокурори Стрийської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього та діючого директорів комунального підприємства. Їм інкриміновано забруднення земель (ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 239 КК України). Також останньому ще інкриміновано службову недбалість, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у Славську обвинувачені протягом 2018-2022 років по черзі очолювали комунальне підприємство та незаконно захороняли сміття на забороненому для використання місцевому полігоні твердих побутових відходів.

Попередньо, між селищною радою та комунальним підприємством було укладено договір про надання послуг з вивезення побутових відходів. Згідно його умов відходи мали вивозити на діючий Стрийський полігон твердих побутових відходів.

Проте службові особи створювали лише документальну видимість утилізації сміття за визначеним договором місцем. А насправді вивозили його на Славський закритий полігон, діяльність якого з 2010 року зупинена згідно приписів Державної екологічної інспекції у Львівській області. Відповідно здійснювали забруднення земель відходами шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля.

Внаслідок таких дій спричинено екологічне забруднення земель поряд з полігоном, прибережної захисної смуги та поверхневих вод місцевої річки. Загальна сума збитків становить майже 2,8 млн грн.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області за оперативного супроводу Управління СБ України у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

 

Відділ інформаційної політики

Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 321