Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.06.2024

За втручання прокурорів державі повернуто землі вартістю майже 3 млрд грн уздовж кордону з Польщею

Львівська обласна прокуратура забезпечила реальне виконання рішень Господарського суду Львівської області. Ділянку, що належить до земель оборони, вартістю майже 3 млрд грн, витребувано з комунальної власності.
 
Остання розташована в межах прикордонної смуги українсько-польського кордону на території Сокальської міської ради.
 
Додержання законодавства під час користування та розпорядження землями оборони вздовж державного кордону є одним із пріоритетних напрямів у забезпеченні оборони країни під час дії воєнного стану.
 
Прокурори довели, що спірна земельна ділянка площею понад 60 га, згідно наказів Головного управління Держгеокадастру незаконно вибула з державної у комунальну власність. Також неправомірно було змінено її цільове призначення – віднесено до сільськогосподарських земель.
 
Однак дана ділянка забезпечує облаштування і утримання інженерно-технічних споруд та огорож державного кордону та, відповідно, належить до земель оборони.
 
Відтак, це стало приводом для пред’явлення прокурорами вищевказаного позову, який судом задоволено в повному обсязі.
 
На теперішній час зусиллями прокуратури рішення суду виконано – до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено відомості про скасування права комунальної власності та зареєстровано право державної власності за Львівською обласною державною адміністрацією.
 
Відділ інформаційної політики
Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 60